04 583 41 50 / 041 758 671 info@poldestrazisar.si

V četrtek, 20.4.2023, smo se udeležili 5. debatnega srečanja OŠPP v Žalcu. Tema letošnjega srečanja je bila “Reci DA prostemu času. Reci STOP nasilju.”. Našo šolo so zastopale Irma Ramić, Sara Idrizi in Meldisa Kukić. Po kratkem kulturnem programu smo prisluhnili predavanju o nasilju, ki ga je pripravila  psihologinje iz II. OŠ Žalec ga. Petra Menih. Po predavanju so se učenci razdelili v manjše skupine znotraj katerih so pod vodstvom moderatork razpravljali o  nasilju in prostem času. Učenke naše šole so aktivno sodelovale v delavnici o prostem času. Sara je vrstnikom predstavila rezultate ankete, ki smo jo izvedli med učenci naše šole. Skupaj so ugotavljali, kako in kje preživljajo prosti čas in iskali razlike med preživljanjem prostega časa nekoč in danes, v mestnem in v vaškem okolju ter kaj svetujejo vrstnikom glede preživljanja prostega časa. Naredili so tudi plakat. Za zaključek srečanja smo se vsi zbrali v skupnem prostoru in prisluhnili razmišljanju in ugotovitvam učencev o nasilju in prostem času. Izbrali smo še temo debatnega srečanja za prihodnje leto – Odraščam, imam težave. Preživeli smo prijetno dopoldne skupaj z vrstniki iz vse Slovenije.

Mentorica: Maruša Pretnar

(Skupno 59 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost